У 14 років підлітки часто опиняються на роздоріжжі: старі захоплення вже не цікавлять, зростає відповідальність, а пошук свого «я» перетворюється на справжнє випробування.
Федір закінчив 8-й клас, але, на відміну від багатьох однолітків, він уже чітко знає, чого хоче від життя. Хлопець фанатіє від графічного дизайну, вчиться на складних курсах в онлайн-інституті та готовий долати будь-які труднощі заради майбутньої професії.
А ще Федір – один із тих підлітків, чиє дорослішання та трансформація відбуваються на очах команди Місця сили від Клубу Добродіїв.
Федір дізнався про наш простір від мами й від самого відкриття став його постійним відвідувачем.
«Я проводив тут усе літо, а потім осінь і зиму. Часто приїжджав по чотири рази на тиждень і міг за один день відвідати кілька подій поспіль. Мені дуже подобаються люди, які тут збираються. Це було зовсім інше коло спілкування, в якому мені хотілося перебувати», говорить хлопець.
Для багатьох підлітків Місце сили стає унікальним середовищем. Хлопець ділиться, що навмисно не кликав сюди своїх шкільних чи дворових друзів, аби мати окремий, свій власний простір для виходу з зони комфорту та нових знайомств.
Сьогодні Федір має купу контактів однолітків і тепер, коли приходить у простір, бачить навколо лише знайомі та рідні обличчя.
Хлопець відвідував найрізноманітніші заходи: від творчих майстерок та переглядів фільмів до серйозних психологічних зустрічей про стрес, навчання та стосунки з батьками. Але переломним моментом став чотиримісячний терапевтичний курс «Про наболіле».
«Це був справді дуже важливий етап у моєму житті. Я впевнений, що змінився. Завдяки цьому курсу я навчився краще розуміти себе та свої емоції. І стосунки з мамою точно покращилися, адже тоді, на курсі, ми багато чого обговорювали», – ділиться Федір.
Зараз хлопець приходить у гості трохи рідше, бо навчання на просунутому курсі з дизайну займає майже весь вільний час. Проте Місце сили залишається для нього особливою точкою на карті міста.
Тим підліткам, які бачать анонси, але бояться прийти вперше, Федір радить не ховати свої сумніви, а просто зробити перший крок:
«Вагатися – це абсолютно нормально, бо місце нове, і ти нікого не знаєш. Але тут справді дуже щира та дружня спільнота. Тебе ніхто і ніколи не засудить, а адміністратори завжди неймовірно привітні».
Коли ми попросили Федора описати весь свій досвід у Місці сили одним словом, він на мить задумався, відкинув банальне «приємний» і вибрав те, що відображає саму суть нашого простору: «Розуміння».
І ми щасливі бути місцем, де підлітки знаходять це розуміння, відкривають власну суперсилу та впевнено крокують до своїх мрій.